Relacje z imprez

Dzień Babci i Dziadka- styczeń 2022

Styczeń to miesiąc w którym obchodzimy wyjątkowe święto, jest to oczywiście Dzień Babci i Dziadka, szczególnych osób w życiu każdego dziecka. Mimo, że nasi Dziadkowie nie mogą odwiedzić nas w przedszkolu, to dzieci pamiętając o nich przygotowały specjalne występy artystyczne, które zostały nagrane i drogą elektroniczną wysłane do ich najbliższych.

Wizyta Gwiazdoragrudzień 2021

17 grudnia to dzień w którym nasze przedszkole odwiedził Gwiazdor. Spotkał się z dziećmi i wręczył im podarunki. Dzieci zatańczyły i zaśpiewały dla wyczekiwanego gościa. W tym dniu zjedliśmy również uroczysty wigilijny obiad. Było wyjątkowo i uroczyście.

Zima, zima, zima

W grudniu spadł pierwszy śnieg 🙂 Z tej okazji nie mogło zabraknąć zimowych zabaw w ogrodzie ! Ulepiliśmy pierwsze kule śniegowe tej zimy i cieszyliśmy białym puchem.

Mikołajki

6 grudnia to Mikołajki, w tym dniu dzieci przyszły do przedszkola ubrane na czerwono, w mikołajkowych czapkach na głowach. W salach czekały na nie różne atrakcje. Dwie najstarsze grupy oprócz wesołych zabaw zajęły się pieczeniem pierniczków. Było więc wałkowanie, wykrawanie, układanie na papierze do pieczenia, czekanie aż pierniczki się upieką i oczywiście degustacja 🙂 Nie zabrakło oczywiście wesołych pląsów, konkursów, śpiewania piosenek i zabaw przy muzyce.

Pasowanie na przedszkolaka grupa Kotki

W środę 8 grudnia w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość Pasowania na przedszkolaka. To pierwsza tak ważna uroczystość dla dzieci z grupy „Kotki”. Od tego dnia stają się oficjalnie prawdziwymi przedszkolakami 🙂 Dzieci podczas występu śpiewały, grały, tańczyły i recytowały wierszyki.

„Dzień Kredki

22 listopada świętowaliśmy Dzień Kredki. W zawiązku z tym nie mogło zabraknąć zabaw, których głównym bohaterem były oczywiście kredki. Kredki to jedne z tych przedmiotów, które towarzyszą przedszkolakom każdego dnia.

W tym dniu już od rana rozbrzmiewała piosenka : Kolorowe kredki w pudełeczku noszę, kolorowe kredki bardzo lubią mnie, kolorowe kredki kiedy je poproszę narysują wszystko to co chcę…. A później rozpoczęły się zajęcia, było przeliczanie, segregowanie, szacowanie, układanie, kolorowanie na czas, rysowanie, nazywanie kolorów, zabawy ruchowe itp. Wiemy jedno, trudno sobie wyobrazić przedszkole bez kredek 🙂

Wyjście do kina- grupa Kangury

28 października dzieci z grupy Kangury wybrały się do kina Helios na film ” Kacper i Emma najlepsi przyjaciele”. Przed seansem krótkie spotkanie z dziećmi poprowadziła pani Ania Marciniak, która w ciekawy i zabawny sposób, wprowadzając w tematykę filmu zaprezentowała dzieciom jak można pozbyć się swoich małych i dużych strachów. Sam film bardzo się dzieciom podobał, tym bardziej, że jego bohaterami byli Kacper i Emma, dzieci które też uczęszczają do przedszkola.

„Dzień kolorowych jesiennych liści”

15 października to dzień, który był dniem innym niż wszystkie, ponieważ dzieci w tym dniu przyszły do przedszkola udekorowane w kolorowe liście. Rodzice samodzielnie wykonali z dziećmi opaski, które zdobiły głowy przedszkolaków. Tematem zabaw i zajęć w tym dniu były oczywiście jesienne liście. Dzieci poznawały nazwy wybranych drzew, segregowały kolorowe liście, kolorowały, rysowały, układały, liczyły…Nie zabrakło również piosenek i muzyki, która towarzyszyła różnym tańcom i układom ruchowym.

Kolorowe liście z drzewa spaść nie chciały, kolorowe liście na wietrze szumiały, szu, szu szu, szumiały wesoło, szu, szu, szu wirowały w koło….

Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego w Wirach”- grupa Pingwiny

13 października dzieci z grupy Pingwiny pojechały na wycieczkę autokarową do Wir. Tematem warsztatów w gospodarstwie Państwa Gładysiaków było „Czerwone jabłuszko”. W czasie całego pobytu dzieci były bardzo zaangażowane we wszystkie działania, na początku zrobiły zdrowego lizaka, którego głównym składnikiem było jabłko. Następnie samodzielnie tarły jabłka na tarkach i próbowały ich smaku, później degustowały świeży sok wyciśnięty ze swoich jabłek. Wysłuchały również ciekawej opowieści o jabłoniach i samych jabłkach, dowiedziały się, że to bardzo cenny i zdrowy owoc, który powinniśmy na co dzień wprowadzić do swojej diety.

„Wycieczka do Muzeum Rolnictwa w Szreniawie”- grupa Kangury i Delfiny

5 października dzieci z dwóch najstarszych grup wyjechały na wycieczkę autokarową do Szreniawy. Pogoda w tym dniu była ciepła i słoneczna. Delfiny brały udział w warsztatach „Przedszkolaki karmią zwierzęta”, a Kangury „Dawne zabawki i zabawy”. Dzieci poznawały różne zabawy, karmiły zwierzęta, oglądały zwierzęta w swoich zagrodach, zwiedziły dawną wiejską zagrodę. Był też czas na zabawę na placu zabaw oraz na zjedzenie drugiego śniadania zabranego z przedszkola. Miło było spacerować w tak pięknym miejscu wśród jesiennych drzew i kwiatów. Wycieczka była bardzo udana i na pewno będziemy miło ją wspominać.

„Wycieczka do kina- grupa Delfiny”

28 września dzieci z grupy Delfiny udały się do kina Helios na film pt. „Rodzinka rządzi”. Film bardzo się wszystkim podobał, dzieci pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

„My nie gryziemy”

24 września dzieci miały okazję brać udział w zajęciach prowadzonych przez koordynatorkę projektu MY NIE GRYZIEMY – w ramach ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej . Na zajęciach dzieci dowiedziały się na temat: mowy ciała psa, bezpiecznego obcowania z psem oraz odpowiedzialnej opieki nad tymi zwierzętami. Warsztaty odbywały się w dużej ciężarówce Freightliner , która zaparkowała w pobliżu naszego przedszkola. Podczas warsztatów dzieciom towarzyszył sympatyczny pies rasy beagle o imieniu Cola 🙂

„Ratajskie Igrzyska Olimpijskie w Szkole Podstawowej nr 20”

21 września dzieci z najstarszych grup Delfiny i Kangury zostały zaproszone do Szkoły Podstawowej nr 20 na wspólne sportowe zabawy. W zabawach i konkurencjach sportowych brały udział dzieci z kilku ratajskich przedszkoli. Dzieci przez cały czas były bardzo aktywne i zainteresowane proponowanymi konkurencjami i zabawami ruchowymi, nie zabrakło również kolorowych dmuchańców i ogromnych baniek mydlanych. Na koniec sportowych zmagań wszystkie przedszkolaki otrzymały medale za swą sportową postawę . Każdy przedszkolak ci to powie, że sport to zdrowie!

„Owocowe dni”

21 i 22 września dzieci przyszły do przedszkola z owocowymi opaskami na głowie. W ten sposób świętowaliśmy dni owoców. Rozmawialiśmy o tym jak ważne dla zdrowia jest jedzenie owoców i warzyw. W każdej sali zorganizowaliśmy zabawy, których motywem przewodnim były oczywiście smaczne, kolorowe i zdrowe owoce. Przedszkolaki z grupy Delfiny i Kangury przygotowały owocowe szaszłyki, samodzielnie kroiły ulubione owoce i nadziewały je na patyczki. Smakowały wybornie !

„Pożegnanie przedszkola- Delfiny

21 czerwca dzieci z grupy Delfiny spotkały się wraz z rodzicami na uroczystym pożegnaniu przedszkola. Z tej okazji dzieci przygotowały krótki występ artystyczny, który zaprezentowały najbliższym. Na pamiątkę pobytu w przedszkolu przedszkolaki otrzymały z rąk pani dyrektor i swoich pań pamiątkowe dyplomy i książki.

„Pożegnanie przedszkola- grupa Kangury”

16 czerwca odbyło się uroczyste pożegnanie z przedszkolem dzieci z grupy Kangury. Spotkanie odbyło się w przedszkolnym ogrodzie. Dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny przygotowany na tę wyjątkową chwilę. Po występie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i piękne książki. Przedszkolakom opuszczającym od września nasze przedszkolne mury życzymy powodzenia w szkole!

„Dzień Dziecka na sportowo”

1 czerwca świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji przygotowaliśmy dla dzieci różnorodne konkurencje sportowe. Niestety pogoda nie pozwoliła nam aby bawić się w naszym ogrodzie, ale wykorzystaliśmy do tego celu naszą salę rytmiczną. Już od samego rana kolejno, wszystkie grupy przystępowały do pokonywania przygotowanego toru przeszkód. Inne zabawy muzyczno- sportowe odbywały się już w salach. W tym dniu każde dziecko otrzymało również super upominek.

„Zabawy na majowej łące”

21 maja nasze przedszkole zamieniło się w prawdziwą łąkę. Dzieci w tym dniu przyszły ubrane w odpowiednie kolory i tak grupa Kotki zamieniła się w Biedroneczki, grupa Żabki została Pszczółkami, grupa Pingwiny zamieniła się w kolorowe Motyle, grupa Delfiny została Mrówkami, a Kangury zielonymi Świerszczami. W każdej grupie odbywały się ciekawe zabawy, których motywem przewodnim była właśnie łąka i owady.

„Dzień w paski- matematyczne zabawy”

23 kwietnia wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ubrane w paski. Z tej okazji w każdej grupie zorganizowałyśmy wesołe zabawy, których tematem przewodnim były oczywiście paski. W czasie wspólnych, grupowych zabaw dzieci wesoło spędzały czas, ale również rozwijały swoje kompetencje matematyczne.

„Wizyta wielkanocnego zajączka”

26 marca dość nieoczekiwanie odwiedził dzieci w naszym przedszkolu wielkanocny zajączek. Przybył nieco wcześniej niż planowaliśmy, a to dlatego, że przedszkole już wkrótce ograniczyło swoją pracę ze względu na obecną pandemię. Ale zajączek jak zawsze stanął na wysokości zadania i obdarował wszystkie dzieci miłymi niespodziankami.

„Na zielono witamy wiosnę”

W piątek 19 marca wszystkie dzieci przyszły ubrane na zielono. Tym kolorem chcieliśmy przywołać i powitać wiosnę. W każdej grupie dzieci spędzały czas na wesołych wiosennych zabawach. Kolor zielony królował również w czasie posiłków. Mamy nadzieję, że wiosna wkrótce rozgości się na dobre.

„Balik przebierańców”

12 stycznia w naszym przedszkolu dzieci bawiły się na baliku przebierańców „W krainie bajek”. Już od rana z każdej sali słychać było wesołą, głośną muzykę. Oprócz tańców dzieci brały udział w różnego rodzaju muzycznych zabawach.

Skip to content