Relacje z imprez

Rodzice czytają dzieciom- grupa Pingwiny- luty 2024

W lutym grupę Żabki odwiedziły dwie mamy, mama Czarka i mama Stasia. Przyszły po to, aby przeczytać dzieciom wybraną specjalnie na tę okazję książeczkę. Bardzo serdecznie dziękujemy za miłe odwiedziny i wspólne czytanie.

Koleżanki ze szkoły odwiedzają Kotki – luty 2024

16 lutego grupa Kotki miała wyjątkowych Gości- była to siostra Wojtka i jej koleżanka ze szkoły. Dziewczynki opowiedziały dzieciom o tym, czego uczą się w szkole, pokazały swoje plecaki, śniadaniówki i przybory szkolne. Każdy mógł sprawdzić, czy ma siłę podnieść tornister pełen książek i zeszytów. Wiemy już jak brzmi dzwonek szkolny i co robią dzieci na przerwie. Na koniec starsze koleżanki i mama Wojtka, przeczytały dzieciom książeczki i udały się do starszych grup. Na niektóre dzieci szkoła czeka już od września. Dziękujemy za przemiłą wizytę.

Dzień Kanapki u Kotków- luty 2024

Grupa Kotki postanowiła zwiedzić przedszkolną kuchnię, panie kucharki- p. Beatka i p. Violettka oprowadziły dzieci i zapoznały ze sprzętami, których używają podczas przygotowywania posiłków. Dzieci oglądały wyposażenie, rozpoznawały i nazywały znajdujące się tam urządzenia i akcesoria kuchenne. Wiedzą już do czego służy winda i gdzie schowane są zapasy???? Powrót do sali też był wyjątkowy- przedszkolaki skorzystały ze skrótu „dla odważnych”. Po rozmowach z ekspertkami z kuchni dzieci zapragnęły same przygotować swoje drugie śniadanie, bo wiadomo, że najlepiej smakują potrawy wykonane samodzielnie. Tak więc wykonane kanapki były nie tylko smaczne, zdrowe ale i pięknie ozdobione. Głównym celem zajęć było kształcenie nawyków odpowiedniego odżywiania oraz rozwijanie kreatywności i doskonalenie samodzielności.

Spotkanie z pracownikami Straży Miejskiej w Poznaniu- luty 2024 (grupa Pingwiny, Delfiny i Kangury)

13 lutego miało miejsce spotkanie z pracownikami Straży Miejskiej w Poznaniu. Dotyczyło ono bezpieczeństwa. Dzieci dowiedziały się co jest ważne dla ich bezpieczeństwa, warto aby umiały powiedzieć jak się nazywają i gdzie mieszkają, a gdy są same w domu, by nikomu nie otwierały drzwi. Dzieci powinny wiedzieć, kogo prosić o pomoc, jeśli się zagubią (np. Policjant). Wskazana jest znajomość telefonu alarmowego 112. Przedszkolak nie rozmawia z obcymi i nie oddala się z osobą poznaną na feriach. Nie przyjmuje żadnego poczęstunku, chyba, że za akceptacją opiekuna. Bardzo ważne jest uwrażliwienie dzieci na zagrożenia, które mogą zaistnieć podczas zimowych zabaw. Dzieci utrwalały również przepisy ruchu drogowego. Warto wiedzieć jak być bezpiecznym. Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie.

Magik Cyprian w przedszkolu- luty 2024

6 lutego dzieci brały udział w spotkaniu z iluzjonistą . Odwiedził nas Magik Cyprian, który swoim magicznym pokazem wprowadził wszystkie dzieci w świetne humory. Magik Cyprian nie tylko opanował sztukę iluzji, ale także sztukę rozbawiania dzieci. Każde dziecko opuszczało pokaz z uśmiechem na twarzy i fantastycznymi wspomnieniami.

Karnawałowy balik przebierańców- luty 2024

1 lutego bawiliśmy się na karnawałowym balu przebierańców. Dzieci przybyły do przedszkola w różnorodnych, kolorowych, pomysłowych strojach. Tuż po śniadaniu rozpoczął się bal, którego tematem przewodnim były owoce, warzywa i witaminy. Bawiliśmy się wesoło na sali rytmicznej.

Dzień Babci i Dziadka- styczeń 2024

W styczniu świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji wszystkie grupy zaprosiły swoich dziadków do przedszkola. Dzieci zaprezentowały swoim najbliższym przygotowane z tej okazji występy artystyczne. Przedszkolaki śpiewały, tańczyły i recytowały wierszyki. Oczywiście dziadkowie otrzymali od swoich wnucząt małe upominki, samodzielnie przygotowane przez dzieci.

Fuzjo iluzja- przedstawienie Teatru Kulturka- styczeń 2024

17 stycznia dzieci obejrzały spektakl grupy Kulturka pt. Fuzjo iluzja. Na występ pewnego czarującego magika przyszła ciekawska fanka i korzystając z nieobecności iluzjonisty postanowiła sama przetestować magiczne rekwizyty. A czy dzieci mogą pomagać w czarowaniu? Oczywiście! Było wesoło i magicznie 🙂

Mama Rysia opowiada o zwierzętach- grupa Pingwiny- styczeń 2024

W styczniu grupa Pingwiny gościła mamę Rysia, która przygotowała dla dzieci ciekawostki dotyczące świata zwierząt. Dzieci miały okazję zobaczyć i dotknąć pazury niedźwiedzia i kazuara, mierzyły jak długi jest włos z ogona żyrafy (80 cm), oglądały odciski łap niedźwiedzia, sprawdzały czy kolce jeżozwierza są naprawdę ostre i czy poroże jelenia jest ciężkie. Nie zabrakło również ciekawych opowieści o zwyczajach tych zwierząt. Bardzo dziękujemy mamie Rysia za to ciekawe spotkanie.

Jestem Polką, jestem Polakiem- 11 listopada 2023

Dzieci potrafią zaśpiewać hymn Polski, wiedzą jak wygląda godło i flaga Polski. W grupie IV „Delfiny” mama Amelki przedstawiła dzieciom legendę o rogalach świętomarcińskich . Mama Igora poczęstowała dzieci pysznymi rogalowymi wypiekami- serdecznie dziękujemy 🙂

Jesienne przysmaki- Delfiny 2023

Dzieci z grupy IV pomagały pani kucharce przygotować koktajl na drugie śniadanie- dzieci dokładały banany, jeżyny, truskawki i maliny (przynoszone do przedszkola podczas owocowego tygodnia).

Wycieczka do Ogrodu Ekologicznego Gładysiaków- grupa Delfiny i Kangury – październik

Podczas wycieczki do Ogrodu Ekologicznego w Wirach czekało na dzieci moc atrakcji- budowanie domków dla jeży, szykowanie smaczków dla królików, projektowanie własnego jeża (zajęcia plastyczne), pomoc w jesiennych porządkach w ogrodzie- grabienie, zbieranie owoców.

Rodzice czytają dzieciom- Delfiny- październik 2023

W ramach czytelniczych spotkań grupę Delfiny odwiedziła mama Amelki, która przeczytała dzieciom książkę dotyczącą królików, dzieci dowiedziały się z niej wielu ciekawostek o tych sympatycznych zwierzętach. Na koniec spotkania czekała na dzieci niespodzianka! Dzieci odwiedził króliczek Amelki, wszyscy chętni mieli możliwość przytulenia i pogłaskania tego sympatycznego zwierzątka.

Kulturka i Filharmonia Pomysłów- październik 2023

W październiku dzieci uczestniczyły w dwóch spektaklach muzycznych. Pierwszy zatytułowany był ” Fredro dla dzieci”. Jego bohaterowie próbowali uratować przyjęcie urodzinowe Pana Aleksandra. W drugim , kolorowym spektaklu Filharmonii Pomysłów, dzieci pomogły Szeptulce ukończyć muzyczną grę.

Poczytaj mi mamo :)- grupa Pingwiny- październik 2023

W październiku grupę Pingwiny odwiedziły trzy mamy, które czytały dzieciom książki. Gościliśmy mamę Rysia, Tomka i Zuzi. Serdecznie dziękujemy czytającym mamom za wspólnie spędzony czas i przygotowanie niespodzianek dla dzieci.

Wyjście do kina Helios- grupa Kangury i Delfiny- październik 2023

2 października dzieci z grupy Kangury i Delfiny wybrały się do kina Helios na film pt. „Kacper i Emma najlepsi przyjaciele”. Przed seansem spotkanie z dziećmi poprowadziła pani Anna Marciniak, który w ciekawy i zabawny sposób przybliżyła dzieciom tematykę filmu.

Wycieczka do Boduszewa ” Ranczo Alpaka”- Grupa Żabki i Pingwiny- wrzesień 2023

30 września dzieci z grupy Żabki i Pingwiny pojechały na wycieczkę do Boduszewa. Znajduje się tam „Ranczo Alpaka” położone w otulinie Puszczy Zielonka. Dzieci miały okazję poznać, pogłaskać i nakarmić przemiłe alpaki. Wysłuchały ciekawostek na temat hodowli tych zwierząt. Brały również udział w zabawach ruchowych przy muzyce, a na chętnych czekały warsztaty plastyczne oraz puszczanie baniek mydlanych. Drugie śniadanie zjedzone na świeżym powietrzu smakowało wszystkim wybornie.

Czytelnicze spotkania- grupa Delfiny- wrzesień 2023

We wrześniu w grupie IV Delfiny odbyły się dwa spotkania czytelnicze z rodzicami, podczas których mama Igora i mama Liwii czytały dzieciom ulubione książki. Na koniec spotkania podarowały dzieciom tematyczne kolorowanki i naklejki- dziękujemy!

„W morskich głębinach”- grupa Delfiny- wrzesień 2023

We wrześniu grupa Delfiny realizowała projekt „W morskich głębinach”, podczas którego dzieci wspólnie z rodzicami wykonały bardzo pomysłowe i ciekawe prace wykorzystując nieużytki. Współpraca rodzic- dziecko była wspaniała, prace podziwiały dzieci z całego przedszkola.

Filharmonia Pomysłów- wrzesień 2023

We wrześniu dzieci obejrzały pierwszy występ Filharmonii Pomysłów. Przedszkolaki wraz z Muzolinką poznały dwa instrumenty- ukulele i helikon.

Zakończenie przedszkola- Kangury- czerwiec 2023

22 czerwca miała miejsce szczególna uroczystość. Dzieci z grupy Kangury po raz ostatni wystąpiły przed swoimi rodzicami, żegnając w ten sposób przedszkole. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy ukończenia przedszkola oraz książki. Pożegnamy przedszkole, pokłonimy się szkole, nową drogą pójdziemy odważnie… Te słowa piosenki niech staną się mottem naszych absolwentów, życzymy dużo odwagi i pomyślności na dalszym etapie edukacji.

Wycieczka do Komisariatu Policji- czerwiec 2023

13. 06 dzieci z grupy Kangury były na wycieczce w Komisariacie Policji Poznań Nowe Miasto.  Głównym  celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą policjantów, zwiedzenie budynku komisariatu a także przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa. Wizyta na Komisariacie rozpoczęła się od niespodzianki-pokazu tresury psów policyjnych z K-9 Unit Poznań. Dzieci z radością i zaciekawieniem obserwowały umiejętności policyjnych czworonogów.  Mogły się przekonać i zobaczyć jaką siłę mają psy służbowe oraz jak skutecznie potrafią obezwładnić niebezpiecznego przestępcę. W miejscu odpraw Kangury mogły przymierzyć policyjne wyposażenie i wykonać odcisk linii papilarnych na pamiątkę. Wizyta na  Komisariacie była wspaniałą przygodą. Dziękujemy!

Wycieczka do Osady Traperskiej – Kangury czerwiec

15 czerwca dzieci z grupy Kangury pojechały na wycieczkę do Osady Traperskiej. Gospodarstwo to znajduje się na skraju Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka, dlatego w programie wycieczki był między innymi spacer na skraj puszczy. Dzieci miały okazję zobaczyć piękno tego miejsca, uczyły się również rozpoznawać tropy leśnych zwierząt między innymi bobrów. Przedszkolaki poznały również psy o wybitnie łagodnym charakterze, czyli husky. Pieski dawały się dzieciom głaskać i przytulać. Smaczną atrakcją była zaserwowana dzieciom kiełbasa z ogniska, którą wszyscy zajadali z wielkim apatytem.

Festyn rodzinny- czerwiec 2023

13 czerwca bawiliśmy się na festynie rodzinnym. Impreza rozpoczęła się występami dzieci, które zaprezentowały rodzicom piosenki związane z nazwą swojej grupy. Nie zabrakło również wspólnych tańców i zabawy ruchowej z rodzicami. Następnie imprezę poprowadziła ” Filharmonia Pomysłów”, która zapraszała do wspólnych zabaw przy muzyce wszystkich chętnych. Na dzieci i rodziców czekała również Kawiarenka ze słodkimi ciastami, kawą, herbatą i soczkami. Można było posilić się również kiełbaską z grilla z chlebem i ogórkiem, a dla ochłody posmakować smaczne lody. Rodzice przygotowali również kilka stanowisk z różnymi atrakcjami- tatuaże, balony, fotobudka.

Wycieczka do Witoldzina- grupa Kotki i Żabki (maj 2023)

Pod koniec maja dwie najmłodsze grupy pojechały na wycieczkę do Witoldzina. Odwiedziliśmy gospodarstwo ” Wesoła zagroda”, gdzie przebywają różnorodne zwierzęta. Dzieci miały okazję samodzielnie nakarmić kozy, owce, konie i krowy. Była też przejażdżka na przyczepce ciągniętej przez traktor i oczywiście zabawy na placu zabaw.

Warsztaty z Pierwszej Pomocy u Kangurów- 25.05.

Czwartkowe zajęcia poprowadził Tata Janka- oswajał dzieci z tematem pierwszej pomocy. Pan Jacek podzielił się ze starszakami swoim wieloletnim doświadczeniem. Podczas zajęć dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia, ćwiczyły resuscytację na fantomach i czynności ratownicze w razie utraty przytomności, zranień, zasłabnięć i zadławień. Dzieci były zachwycone i bardzo zaangażowane a co najważniejsze wróciły do domu z nowymi umiejętnościami i z poczuciem obowiązku niesienia pomocy innym. Bardzo dziękujemy Tato Janka  🙂

Wycieczka do Witoldzina- maj 2023- Pingwiny i Delfiny

18 maja dzieci z grupy Pingwiny i Delfiny pojechały na wycieczkę do „Wesołej zagrody” w Witoldzinie. Gospodarze opowiedzieli dzieciom o pracy na wsi i o swoich podopiecznych. Dzieci zobaczyły wiele gatunków zwierząt. Każdy kto chciał mógł pogłaskać kozy i nakarmić ptactwo oraz konie. Oczywiście nie mogło zabraknąć zabawy na placu zabaw.

Spotkanie z seniorami ” Jesienna Rezydencja”- maj 2023

9 maja gościliśmy seniorów z klubu ” Jesienna Rezydencja” Fundacji Srebrne lata. Na spotkaniu dzieci poznawały podstawy ruchu bezpieczeństwa na drodze, pomagał im w tym Kubuś Puchatek jego przyjaciele oraz Dzik. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało upominek związany z propagowaniem bezpieczeństwa na drodze. Serdecznie dziękujemy za to miłe i wartościowe spotkanie:)

Słodkie małe co nieco- warsztaty- kwiecień 2023- Pingwiny, Delfiny, Kangury

„Słodkie małe co nieco” – czyli wszystko o pszczołach, miodzie i nie tylko- taki tytuł miały warsztaty w których udział brały trzy grupy Kangury, Pingwiny i Delfiny. W czasie warsztatów dzieci poznawały tajemnice tych pracowitych owadów, zaglądały do ula, poznawały pszczele produkty, dowiedziały się dlaczego należy jeść miód, poznały miododajne rośliny i pożyteczne owady w ogrodzie, wykonały również pszczółkę z drucików kreatywnych.

Warsztaty z pierwszej pomocy- Uratuj misia- Kotki, Żabki, Pingwiny- kwiecień 2023

5 kwietnia dzieci brały udział w warsztatach z pierwszej pomocy. W czasie warsztatów dzieci dowiedziały się jak należy zachowywać się w trudnych i niebezpiecznych sytuacjach, posłuchały rozmowy z dyspozytorem i nauczyły się jak wybierać numer alarmowy, z pomocą misiaków samodzielnie wykonały proste opatrunki z bandaży i plastrów, posłuchały swego serca używając prawdziwych stetoskopów. były to bardzo ciekawe i pożyteczne warsztaty dla małych bohaterów.

Wycieczka do gospodarstwa Gładysiaków w Wirach- Kotki i Żabki- kwiecień 2023

4 kwietnia dzieci z dwóch najmłodszych grup pojechały autokarem na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego w Wirach. Była to ich pierwsza wyjazdowa wyprawa. Czekało tam na dzieci wiele atrakcji- zabawy ruchowe z kolorowymi jajeczkami, oglądanie przysmaków zajączka, kolorowanie pisanek, oglądanie żywych króliczków i kur, poznanie niektórych wielkanocnych zwyczajów i na koniec spotkanie z wielkanocnym zajączkiem, który poczęstował dzieci czekoladowymi jajeczkami. Dzieci zjadły również zabrane ze sobą z przedszkola kanapki i owoce, apetyty jak zawsze na wycieczce dopisywały.

Teatrzyk „Dwa zające” i odwiedziny zajączka- kwiecień 2023

3 kwietnia dzieci obejrzały przedstawienie „Dwa zające”. Oglądając przygody zajączka Kicka i jego dziadka, dzieci dowiedziały się jak ważne jest jedzenie zdrowych potraw i tym samym dbanie o swoje zdrowie. W tym samym dniu przedszkolaki zjadły wielkanocne śniadanie i szukały upominków od wielkanocnego zajączka.

Żabki” poznają tajemnice ptaków- marzec 2023

31 marca odwiedziła nas mama Rysia, która opowiedziała dzieciom wiele ciekawostek o ptakach. Dzieci miały okazję pooglądać pióra i jaja takich ptaków jak np. struś, marabut, emu, kondor, orzeł przedni, paw, kazuar hełmiasty, papuga ara czy papuga amazonka Bardzo serdecznie dziękujemy za ciekawe spotkanie 🙂

Czarownica u dentysty- marzec 2023

22 marca dzieci obejrzały przedstawienie teatralne pt. „Czarownica u dentysty”. Była to przezabawna bajka o tym, że o zęby trzeba dbać… choć każdego dopada trwoga, gdy trzeba się udać do zębologa.

Wycieczka Kangurów do Kluczewa- marzec 2023

21 marca Kangury wybrały się na wycieczkę do Kluczewa, oto jak opisują swoją wyprawę : Gospodarze przywitali nas poczęstunkiem złożonym z lokalnych specjałów. Z pomocą wujka Krzysia wyrobiliśmy masło. Zapoznaliśmy się również z tajnikami zawodu kowala; byliśmy świadkami wykuwania podkowy. Zwiedzaliśmy ponad 100 letnią chatę wujka Krzysia i słuchaliśmy opowieści o zabawkach z jego dzieciństwa. Mogliśmy podziwiać i pogłaskać gospodarskie zwierzątka takie jak: krowa, kozy i króliki. W czasie wolnym bawiliśmy się na placu zabaw, jeździliśmy wózkami i na hulajnogach. Zwieńczeniem wycieczki był przejazd traktorem na przyczepie po malowniczej okolicy.

Rodzice czytają dzieciom- Żabki marzec 2023

W marcu grupę Żabki odwiedziła mama Rysia, która przeczytała dzieciom ciekawą książkę. Tytuł wybranej przez Rysia razem z mamą książki brzmiał ” Wielkie mycie zębów w Zoo”. Dzieci dowiedziały się o tym, że mycie zębów to bardzo ważna sprawa ! Dziękujemy za miłą wizytę 🙂

Karnawałowy balik przebierańców- luty 2023

20 lutego dzieci bawiły się na karnawałowym baliku przebierańców. Było jak na dzikim zachodzie, skocznie, zabawnie, głośno i wesoło. Balik prowadzili aktorzy teatru Arlekin.

Dzień Kota- luty 2023

17 lutego świętowaliśmy Dzień Kota. W tym dniu tematyka zajęć nawiązywała do tych puchatych, pięknych zwierzątek. Dzieci kolorowały, rysowały, malowały koty, rozmawiały o zwyczajach tych zwierząt, dowiadywały się w jaki sposób należy nimi opiekować. W grupie Żabek pojawił się nawet niespodziewany gość- piękny perski kot o imieniu Boski. Dziękujemy mamie Eleny za wizytę z tym sympatycznym gościem.

Dokarmiamy ptaki- styczeń 2023

Dokarmiamy ptaki w ogrodzie. Dziękujemy za przyniesiony pokarm dla ptaszków.

Filharmonia Pomysłów- styczeń 2023

W styczniu dzieci brały udział w kolejnym przedstawieniu muzyczno- teatralnym, tym razem tematem przedstawienia był najstarszy instrument muzyczny czyli głos. Dzieci spotkały się ze śpiewaczką operową Monią Kakofonią i niebieskim kotem.

Dzień Babci i Dziadka- styczeń 2023

W styczniu dzieci z wszystkich grup zaprosiły swoje babcie i dziadków na uroczystości z okazji ich święta. Dzieci wystąpiły w przygotowanych programach artystycznych, śpiewały piosenki i recytowały wierszyki. Przedszkolaki wręczyły najbliższym przygotowane wcześniej upominki- piękne laurki i obrazki.

Gwiazdka 2022- grudzień

20 grudnia dzieci obejrzały przedstawienie teatralne w wykonaniu aktorów teatru Arlekin pt. „Świąteczne marzenia”, w tym dniu odwiedził nas także Gwiazdor, który obdarował dzieci upominkami. Wspólnie świętowaliśmy również przy wigilijnych stołach.

Pasowanie na przedszkolaka – Kotki

6 grudnia w Mikołajki odbyło się pasowanie na przedszkolaka w grupie Kotki. Najmłodsze dzieci po raz pierwszy zaprezentowały rodzicom to czego nauczyły się w przedszkolu. Maluchy śpiewały piosenki i recytowały wierszyki. Pani dyrektor kolorowym kwiatkiem, pasowała dzieci na Przedszkolaka. Gratulujemy najmłodszym udanego występu! Witamy w gronie przedszkolaków Przedszkola nr 113 🙂

Świąteczne spotkania- grudzień

W grudniu wszystkie grupy zorganizowały świąteczne spotkania z rodzicami. W czasie tych spotkań dzieci zaprezentowały rodzicom przygotowane występy artystyczne. Grupa Kangury przygotowała przedstawienie zatytułowane „Zimowa opowieść”, „Delfiny” wykonały z rodzicami świąteczne pocztówki, „Pingwiny” przygotowały montaż słowno- muzyczny, którego bohaterem były między innymi pingwiny, z kolei „Żabki” razem z rodzicami wykonały kolorowe ozdoby choinkowe.

Wizyta w szkolnej bibliotece- Kangury

29.11 Grupa Kangury udała się do Szkoły Podstawowej nr 20 na spotkanie autorskie z prawdziwą pisarką. Pani Małgorzata Swędrowska zaprezentowała dzieciom fragmenty swoich książek. 

Dzień Pluszowego Misia- 25 listopada

Świętowanie z misiami zaczęliśmy już we wtorek 22 listopada, to wtedy odbyło się przedstawienie pt. „Perypetie pluszowego misia”, a w piątek wszystkie dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione pluszaki. Po śniadaniu dzieci spotkały się na sali rytmicznej i tutaj bawiły się przy muzyce, oczywiście razem ze swoimi misiami. Przedszkolaki wykonały również prace plastyczne, których bohaterem był oczywiście pluszowy miś.

Filharmonia Pomysłów– listopad

W listopadzie dzieci brały udział w kolejnym koncercie Filharmonii Pomysłów. Tym razem bohaterem spotkania był Minister Szarpidrut i Pan Kot. Dzieci rozpoznawały dźwięki instrumentów dętych i strunowych.

Konkurs z dynią w roli głównej

9 listopada rozstrzygnięto wyniku konkursu „Dynia Ogrodowa to jesienna jest królowa!”. Prace wykonane przez dzieci zaskoczyły jury pomysłowością i kreatywnością. Odzew przedszkolaków był ogromny, a zwycięzcy niemożliwi do wytypowania. Decyzja mogła być tylko jedna- każdy zajął pierwsze miejsce i otrzymał dyplom i nagrodę. Gratulujemy!

Pasowanie na przedszkolaka- grupa Żabki

28 października rodzice z grupy Żabki przybyli do przedszkola na uroczystość Pasowania na przedszkolaka. Dzieci zaprezentowały przygotowane na tę szczególną uroczystość piosenki, tańce i wierszyki. Wszystkie dzielne przedszkolaki otrzymały pamiątkowe medale z obrazkiem żabki oraz kolorowe dyplomy. Witamy w gronie przedszkolaków Przedszkola nr 113 🙂

Dzień Kundelka- 25 października

W październiku świętowaliśmy Dzień Kundelka. Psy to najlepsi przyjaciele człowieka, wiedzą o tym też dzieci, które bardzo lubią te sympatyczne zwierzaki. W tym dniu we wszystkich grupach tematem zajęć były psy, te małe i te duże. Dzieci poznawały ciekawostki o psach, dowiadywały się w jaki sposób należy opiekować się pieskami, poznawały ich zwyczaje, wykonały również różne prace plastyczne tematycznie związane z tymi sympatycznymi zwierzętami.

Koncert – Filharmonia Pomysłów

W październiku dzieci brały udział w koncercie z cyklu „Filharmonia Pomysłów”. Tym razem bohaterką spotkania była gitara, która pięknie przygrywała nam w czasie całego spotkania.

Dzień Edukacji Narodowej

14 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej spotkaliśmy się wszyscy na sali rytmicznej, aby miło spędzić czas na wspólnych zabawach. Wesołych zabaw było wiele np. dzieci próbowały opisać wybrane przez siebie panie pracujące w przedszkolu, a zadaniem pozostałych było odgadnąć o kim mowa. Z kolei panie rozpoznawały dzieci ze swojej grupy mając zawiązane oczy. Bawiliśmy się również wspólnie przy Magicznej liczbie siedem i innych jesiennych piosenkach. Wszystkie panie otrzymały niespodzianki przygotowane przez starszaków, była to piękna laurka i kolorowy, papierowy kwiatek. Dziękujemy 🙂

Teatr w przedszkolu – Niewychowany Czerwony Kapturek

W październiku dzieci obejrzały przedstawienie zatytułowane ” Niewychowany Czerwony Kapturek”. Przedszkolaki z zainteresowaniem i rozbawieniem śledziły losy dziewczynki w czerwonym ubranku, która musiała nauczyć się nie tylko słuchać mamy, ale również szanować zwierzęta i nie zostawiać śmieci w lesie.

Spacer nad Wartę- w poszukiwaniu jesieni- grupa Kangury

5 października grupa Kangury udała się nad wartę w poszukiwaniu jesieni. W czasie wycieczki dzieci rozpoznawały i nazywały spotkane po drodze kolorowe drzewa. Nie obyło się także bez konkurencji sportowych. Dzieci przechodziły po pniach starając się zachować równowagę, biegały slalomem pomiędzy ławkami, bawiły się w chowanego. Przedszkolaki potrafiły prawidłowo nazwać naszą rzekę Wartę. W czasie spaceru udało się także spotkać wiewiórki robiące zapasy na zimę. Śmiało można powiedzieć, że „Kangury” odnalazły jesień.

Filharmonia pomysłów

30 września dzieci po raz pierwszy w tym roku szkolnym brały udział w przedstawieniu Filharmonii Pomysłów. Przedszkolaki wysłuchały piosenek zaśpiewanych pięknym operowym głosem, słuchały też dźwięków fortepianu. W muzycznej podróży towarzyszył dzieciom niesforny kot.

Iluzjonista w przedszkolu

27 września dzieci spotkały się z iluzjonistą. Przedszkolaki z zaciekawieniem i dużymi emocjami oglądały występ „czarodzieja”. Można powiedzieć, że było- czary mary nie do wiary 🙂

Skip to content