Relacje z imprez

Filharmonia Pomysłów- wrzesień 2023

We wrześniu dzieci obejrzały pierwszy występ Filharmonii Pomysłów. Przedszkolaki wraz z Muzolinką poznały dwa instrumenty- ukulele i helikon.

Zakończenie przedszkola- Kangury- czerwiec 2023

22 czerwca miała miejsce szczególna uroczystość. Dzieci z grupy Kangury po raz ostatni wystąpiły przed swoimi rodzicami, żegnając w ten sposób przedszkole. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy ukończenia przedszkola oraz książki. Pożegnamy przedszkole, pokłonimy się szkole, nową drogą pójdziemy odważnie… Te słowa piosenki niech staną się mottem naszych absolwentów, życzymy dużo odwagi i pomyślności na dalszym etapie edukacji.

Wycieczka do Komisariatu Policji- czerwiec 2023

13. 06 dzieci z grupy Kangury były na wycieczce w Komisariacie Policji Poznań Nowe Miasto.  Głównym  celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą policjantów, zwiedzenie budynku komisariatu a także przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa. Wizyta na Komisariacie rozpoczęła się od niespodzianki-pokazu tresury psów policyjnych z K-9 Unit Poznań. Dzieci z radością i zaciekawieniem obserwowały umiejętności policyjnych czworonogów.  Mogły się przekonać i zobaczyć jaką siłę mają psy służbowe oraz jak skutecznie potrafią obezwładnić niebezpiecznego przestępcę. W miejscu odpraw Kangury mogły przymierzyć policyjne wyposażenie i wykonać odcisk linii papilarnych na pamiątkę. Wizyta na  Komisariacie była wspaniałą przygodą. Dziękujemy!

Wycieczka do Osady Traperskiej – Kangury czerwiec

15 czerwca dzieci z grupy Kangury pojechały na wycieczkę do Osady Traperskiej. Gospodarstwo to znajduje się na skraju Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka, dlatego w programie wycieczki był między innymi spacer na skraj puszczy. Dzieci miały okazję zobaczyć piękno tego miejsca, uczyły się również rozpoznawać tropy leśnych zwierząt między innymi bobrów. Przedszkolaki poznały również psy o wybitnie łagodnym charakterze, czyli husky. Pieski dawały się dzieciom głaskać i przytulać. Smaczną atrakcją była zaserwowana dzieciom kiełbasa z ogniska, którą wszyscy zajadali z wielkim apatytem.

Festyn rodzinny- czerwiec 2023

13 czerwca bawiliśmy się na festynie rodzinnym. Impreza rozpoczęła się występami dzieci, które zaprezentowały rodzicom piosenki związane z nazwą swojej grupy. Nie zabrakło również wspólnych tańców i zabawy ruchowej z rodzicami. Następnie imprezę poprowadziła ” Filharmonia Pomysłów”, która zapraszała do wspólnych zabaw przy muzyce wszystkich chętnych. Na dzieci i rodziców czekała również Kawiarenka ze słodkimi ciastami, kawą, herbatą i soczkami. Można było posilić się również kiełbaską z grilla z chlebem i ogórkiem, a dla ochłody posmakować smaczne lody. Rodzice przygotowali również kilka stanowisk z różnymi atrakcjami- tatuaże, balony, fotobudka.

Wycieczka do Witoldzina- grupa Kotki i Żabki (maj 2023)

Pod koniec maja dwie najmłodsze grupy pojechały na wycieczkę do Witoldzina. Odwiedziliśmy gospodarstwo ” Wesoła zagroda”, gdzie przebywają różnorodne zwierzęta. Dzieci miały okazję samodzielnie nakarmić kozy, owce, konie i krowy. Była też przejażdżka na przyczepce ciągniętej przez traktor i oczywiście zabawy na placu zabaw.

Warsztaty z Pierwszej Pomocy u Kangurów- 25.05.

Czwartkowe zajęcia poprowadził Tata Janka- oswajał dzieci z tematem pierwszej pomocy. Pan Jacek podzielił się ze starszakami swoim wieloletnim doświadczeniem. Podczas zajęć dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia, ćwiczyły resuscytację na fantomach i czynności ratownicze w razie utraty przytomności, zranień, zasłabnięć i zadławień. Dzieci były zachwycone i bardzo zaangażowane a co najważniejsze wróciły do domu z nowymi umiejętnościami i z poczuciem obowiązku niesienia pomocy innym. Bardzo dziękujemy Tato Janka  🙂

Wycieczka do Witoldzina- maj 2023- Pingwiny i Delfiny

18 maja dzieci z grupy Pingwiny i Delfiny pojechały na wycieczkę do „Wesołej zagrody” w Witoldzinie. Gospodarze opowiedzieli dzieciom o pracy na wsi i o swoich podopiecznych. Dzieci zobaczyły wiele gatunków zwierząt. Każdy kto chciał mógł pogłaskać kozy i nakarmić ptactwo oraz konie. Oczywiście nie mogło zabraknąć zabawy na placu zabaw.

Spotkanie z seniorami ” Jesienna Rezydencja”- maj 2023

9 maja gościliśmy seniorów z klubu ” Jesienna Rezydencja” Fundacji Srebrne lata. Na spotkaniu dzieci poznawały podstawy ruchu bezpieczeństwa na drodze, pomagał im w tym Kubuś Puchatek jego przyjaciele oraz Dzik. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało upominek związany z propagowaniem bezpieczeństwa na drodze. Serdecznie dziękujemy za to miłe i wartościowe spotkanie:)

Słodkie małe co nieco- warsztaty- kwiecień 2023- Pingwiny, Delfiny, Kangury

„Słodkie małe co nieco” – czyli wszystko o pszczołach, miodzie i nie tylko- taki tytuł miały warsztaty w których udział brały trzy grupy Kangury, Pingwiny i Delfiny. W czasie warsztatów dzieci poznawały tajemnice tych pracowitych owadów, zaglądały do ula, poznawały pszczele produkty, dowiedziały się dlaczego należy jeść miód, poznały miododajne rośliny i pożyteczne owady w ogrodzie, wykonały również pszczółkę z drucików kreatywnych.

Warsztaty z pierwszej pomocy- Uratuj misia- Kotki, Żabki, Pingwiny- kwiecień 2023

5 kwietnia dzieci brały udział w warsztatach z pierwszej pomocy. W czasie warsztatów dzieci dowiedziały się jak należy zachowywać się w trudnych i niebezpiecznych sytuacjach, posłuchały rozmowy z dyspozytorem i nauczyły się jak wybierać numer alarmowy, z pomocą misiaków samodzielnie wykonały proste opatrunki z bandaży i plastrów, posłuchały swego serca używając prawdziwych stetoskopów. były to bardzo ciekawe i pożyteczne warsztaty dla małych bohaterów.

Wycieczka do gospodarstwa Gładysiaków w Wirach- Kotki i Żabki- kwiecień 2023

4 kwietnia dzieci z dwóch najmłodszych grup pojechały autokarem na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego w Wirach. Była to ich pierwsza wyjazdowa wyprawa. Czekało tam na dzieci wiele atrakcji- zabawy ruchowe z kolorowymi jajeczkami, oglądanie przysmaków zajączka, kolorowanie pisanek, oglądanie żywych króliczków i kur, poznanie niektórych wielkanocnych zwyczajów i na koniec spotkanie z wielkanocnym zajączkiem, który poczęstował dzieci czekoladowymi jajeczkami. Dzieci zjadły również zabrane ze sobą z przedszkola kanapki i owoce, apetyty jak zawsze na wycieczce dopisywały.

Teatrzyk „Dwa zające” i odwiedziny zajączka- kwiecień 2023

3 kwietnia dzieci obejrzały przedstawienie „Dwa zające”. Oglądając przygody zajączka Kicka i jego dziadka, dzieci dowiedziały się jak ważne jest jedzenie zdrowych potraw i tym samym dbanie o swoje zdrowie. W tym samym dniu przedszkolaki zjadły wielkanocne śniadanie i szukały upominków od wielkanocnego zajączka.

Żabki” poznają tajemnice ptaków- marzec 2023

31 marca odwiedziła nas mama Rysia, która opowiedziała dzieciom wiele ciekawostek o ptakach. Dzieci miały okazję pooglądać pióra i jaja takich ptaków jak np. struś, marabut, emu, kondor, orzeł przedni, paw, kazuar hełmiasty, papuga ara czy papuga amazonka Bardzo serdecznie dziękujemy za ciekawe spotkanie 🙂

Eko zabawka- rozstrzygnięcie konkursu

W piątek 31 marca odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na pomysłową zabawkę wykonaną z odpadów. Państwa i dzieci pomysłowość była wielka. Prace można było podziwiać w holu przedszkola. Mali artyści otrzymali drobne upominki za udział w konkursie. Bardzo dziękujemy za państwa zaangażowanie!

Warsztaty kreatywne w DK „Jagiellonka”- marzec 2023

U Kangurów przygotowania do Świąt Wielkanocnych. W Domu Kultury „Jagiellonka” dzieci brały udział w warsztatach z malowania na drewnie. Każde dziecko wykonało pracę według własnego pomysłu.

Czarownica u dentysty- marzec 2023

22 marca dzieci obejrzały przedstawienie teatralne pt. „Czarownica u dentysty”. Była to przezabawna bajka o tym, że o zęby trzeba dbać… choć każdego dopada trwoga, gdy trzeba się udać do zębologa.

Wycieczka Kangurów do Kluczewa- marzec 2023

21 marca Kangury wybrały się na wycieczkę do Kluczewa, oto jak opisują swoją wyprawę : Gospodarze przywitali nas poczęstunkiem złożonym z lokalnych specjałów. Z pomocą wujka Krzysia wyrobiliśmy masło. Zapoznaliśmy się również z tajnikami zawodu kowala; byliśmy świadkami wykuwania podkowy. Zwiedzaliśmy ponad 100 letnią chatę wujka Krzysia i słuchaliśmy opowieści o zabawkach z jego dzieciństwa. Mogliśmy podziwiać i pogłaskać gospodarskie zwierzątka takie jak: krowa, kozy i króliki. W czasie wolnym bawiliśmy się na placu zabaw, jeździliśmy wózkami i na hulajnogach. Zwieńczeniem wycieczki był przejazd traktorem na przyczepie po malowniczej okolicy.

Rodzice czytają dzieciom- Żabki marzec 2023

W marcu grupę Żabki odwiedziła mama Rysia, która przeczytała dzieciom ciekawą książkę. Tytuł wybranej przez Rysia razem z mamą książki brzmiał ” Wielkie mycie zębów w Zoo”. Dzieci dowiedziały się o tym, że mycie zębów to bardzo ważna sprawa ! Dziękujemy za miłą wizytę 🙂

Warsztaty kulinarne- sala zabaw Fikołki- Kangury marzec

Pizza to ulubiona potrawa nie tylko dorosłych, ale także dzieci, w tym przedszkolaków. 9.03 grupa Kangurów wybrała się na warsztaty kulinarne w Sali Zabaw „Fikołki”. Po krótkim instruktażu każdy mógł wykonać swoją pizzę ze składników, które najbardziej mu smakują. W czasie wypiekania ciasta dzieci korzystały z dostępnych w sali zabaw atrakcji. To była pyszna wycieczka 🙂

EKOlekcje- Kangury marzec 2023

W marcu grupa „Kangury” gościła pracownika Urzędu Miasta. Pani Malwina na co dzień zajmuje się propagowaniem wiedzy o segregacji odpadów. Wizyta eksperta była okazją do podsumowania wiadomości zdobytych w trakcie projektu „EKOZABAWKA”. Bardzo dziękujemy za ciekawe warsztaty.

Wizyta Kangurów w SP2- marzec 2023

3 marca dzieci z grupy Kangury odwiedziły kolegów z 2B ze SP nr 2. Wizyta rozpoczęła się od opowieści o Wielkanocy. Historia przeczytana przez Panią Kingę wprowadziła dzieci w temat warsztatów. Każde dziecko samodzielnie lub z niewielką pomocą starszego kolegi, wykonało wieniec ozdobiony jajkami wielkanocnymi. Wspólnie z Panią Emilią, mamą Wojtka D.  przedszkolaki zwiedziły szkolne zakamarki. Wiedzą już teraz jak wygląda szkolna stołówka, sala gimnastyczna i gdzie uczniowie zostawiają kurtki. Udało się też podejrzeć starsze klasy w trakcie nauki. Pierwszy dzwonek trochę wystraszył dzieci, ale wizytę uznały za udaną. Kangury bardzo dziękują za zaproszenie i ciekawe warsztaty.

Karnawałowy balik przebierańców- luty 2023

20 lutego dzieci bawiły się na karnawałowym baliku przebierańców. Było jak na dzikim zachodzie, skocznie, zabawnie, głośno i wesoło. Balik prowadzili aktorzy teatru Arlekin.

Dzień Kota- luty 2023

17 lutego świętowaliśmy Dzień Kota. W tym dniu tematyka zajęć nawiązywała do tych puchatych, pięknych zwierzątek. Dzieci kolorowały, rysowały, malowały koty, rozmawiały o zwyczajach tych zwierząt, dowiadywały się w jaki sposób należy nimi opiekować. W grupie Żabek pojawił się nawet niespodziewany gość- piękny perski kot o imieniu Boski. Dziękujemy mamie Eleny za wizytę z tym sympatycznym gościem.

Dokarmiamy ptaki- styczeń 2023

Dokarmiamy ptaki w ogrodzie. Dziękujemy za przyniesiony pokarm dla ptaszków.

Filharmonia Pomysłów- styczeń 2023

W styczniu dzieci brały udział w kolejnym przedstawieniu muzyczno- teatralnym, tym razem tematem przedstawienia był najstarszy instrument muzyczny czyli głos. Dzieci spotkały się ze śpiewaczką operową Monią Kakofonią i niebieskim kotem.

Dzień Babci i Dziadka- styczeń 2023

W styczniu dzieci z wszystkich grup zaprosiły swoje babcie i dziadków na uroczystości z okazji ich święta. Dzieci wystąpiły w przygotowanych programach artystycznych, śpiewały piosenki i recytowały wierszyki. Przedszkolaki wręczyły najbliższym przygotowane wcześniej upominki- piękne laurki i obrazki.

Gwiazdka 2022- grudzień

20 grudnia dzieci obejrzały przedstawienie teatralne w wykonaniu aktorów teatru Arlekin pt. „Świąteczne marzenia”, w tym dniu odwiedził nas także Gwiazdor, który obdarował dzieci upominkami. Wspólnie świętowaliśmy również przy wigilijnych stołach.

Kangury świątecznie- występy dla grupy Kotków i Żabek

W poniedziałek 19 grudnia grupa Kangury zaprosiła najmłodsze grupy na występy artystyczne. Po prezentacji przygotowanego programu artystycznego, wszystkie dzieci brały udział we wspólnych zabawach integracyjnych. Przedszkolaki składały sobie również świąteczne życzenia. Dziękujemy Kangurom za to miłe, przedświąteczne spotkanie.

Pasowanie na przedszkolaka – Kotki

6 grudnia w Mikołajki odbyło się pasowanie na przedszkolaka w grupie Kotki. Najmłodsze dzieci po raz pierwszy zaprezentowały rodzicom to czego nauczyły się w przedszkolu. Maluchy śpiewały piosenki i recytowały wierszyki. Pani dyrektor kolorowym kwiatkiem, pasowała dzieci na Przedszkolaka. Gratulujemy najmłodszym udanego występu! Witamy w gronie przedszkolaków Przedszkola nr 113 🙂

Świąteczne spotkania- grudzień

W grudniu wszystkie grupy zorganizowały świąteczne spotkania z rodzicami. W czasie tych spotkań dzieci zaprezentowały rodzicom przygotowane występy artystyczne. Grupa Kangury przygotowała przedstawienie zatytułowane „Zimowa opowieść”, „Delfiny” wykonały z rodzicami świąteczne pocztówki, „Pingwiny” przygotowały montaż słowno- muzyczny, którego bohaterem były między innymi pingwiny, z kolei „Żabki” razem z rodzicami wykonały kolorowe ozdoby choinkowe.

Tydzień wielokulturowy- poznajemy kulturę naszych sąsiadów

W dniach od 5- 9 grudnia poznawaliśmy kulturę naszych wschodnich sąsiadów. Pomagały nam w tym mamy ukraińskich dzieci uczęszczających do naszego przedszkola. Panie z wielkim zaangażowaniem i pomysłowością przybliżyły dzieciom swój kraj, opowiedziały nam o wybranych ukraińskich symbolach narodowych, przybliżyły zwyczaje świąteczne, kulinarne i tradycje ludowe. Poznaliśmy również niektóre ukraińskie słowa i bajki. Serdecznie dziękujemy wszystkim paniom za zaangażowanie i współpracę.

Wizyta w szkolnej bibliotece- Kangury

29.11 Grupa Kangury udała się do Szkoły Podstawowej nr 20 na spotkanie autorskie z prawdziwą pisarką. Pani Małgorzata Swędrowska zaprezentowała dzieciom fragmenty swoich książek. 

Dzień Pluszowego Misia- 25 listopada

Świętowanie z misiami zaczęliśmy już we wtorek 22 listopada, to wtedy odbyło się przedstawienie pt. „Perypetie pluszowego misia”, a w piątek wszystkie dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione pluszaki. Po śniadaniu dzieci spotkały się na sali rytmicznej i tutaj bawiły się przy muzyce, oczywiście razem ze swoimi misiami. Przedszkolaki wykonały również prace plastyczne, których bohaterem był oczywiście pluszowy miś.

Filharmonia Pomysłów– listopad

W listopadzie dzieci brały udział w kolejnym koncercie Filharmonii Pomysłów. Tym razem bohaterem spotkania był Minister Szarpidrut i Pan Kot. Dzieci rozpoznawały dźwięki instrumentów dętych i strunowych.

Co nowego u Kangurów ?- listopad

Listopad w grupie Kangurów obfituje w ciekawe zajęcia. Dzieci brały udział w kreatywnych warsztatach pt. „Pachnące mydełko”, wybrały się na wycieczkę do gabinetu weterynarii na os. Powstań Narodowych, a 17 listopada starszacy zorganizowali Dzień zdrowej kanapki.

Święto Niepodległości- listopad

Kangury to gospodarze uroczystości z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 10 listopada Kangury gościły kolegów i koleżanki z grupy Pingwiny i Delfiny. Dzieci utrwaliły wiadomości na temat symboli narodowych i charakterystycznych miast na mapie Polski. Przygotowany z tej okazji program artystyczny został doceniony brawami przez młodszych kolegów. Dzieci wspólnie odśpiewały hymn Polski- „Mazurka Dąbrowskiego”, dumnie przyjmując właściwą postawę. Na koniec każdy uczestnik pozostawił po sobie ślad- zapisał się na biało-czerwonym sercu. Wydarzenie było wspaniałą okazją nie tylko do budzenia poczucia tożsamości narodowej, ale też do integracji społeczności przedszkolnej.

Konkurs z dynią w roli głównej

9 listopada rozstrzygnięto wyniku konkursu „Dynia Ogrodowa to jesienna jest królowa!”. Prace wykonane przez dzieci zaskoczyły jury pomysłowością i kreatywnością. Odzew przedszkolaków był ogromny, a zwycięzcy niemożliwi do wytypowania. Decyzja mogła być tylko jedna- każdy zajął pierwsze miejsce i otrzymał dyplom i nagrodę. Gratulujemy!

Kangury w szkolnej bibliotece- SP 20

Kontynuując temat związany ze zdrowym stylem życia, dzieci z najstarszej grupy odwiedziły28 października szkołę podstawową na naszym osiedlu. W szkolnej bibliotece odbyły się ciekawe zajęcia multimedialne, które przygotowała pani Iwona. Urozmaicone były one filmikiem i wierszem „Na straganie”. Dzieci rozwiązywały również zadania przygotowane dla nich na kartach pracy. Przedszkolaki zachwyciły się bogactwem bibliotecznych zbiorów oraz szkolnym budynkiem. Na koniec dzieci złożyły podziękowanie za wspólne biblioteczne spotkanie. Kolejna wizyta w szkole już w grudniu.

Pasowanie na przedszkolaka- grupa Żabki

28 października rodzice z grupy Żabki przybyli do przedszkola na uroczystość Pasowania na przedszkolaka. Dzieci zaprezentowały przygotowane na tę szczególną uroczystość piosenki, tańce i wierszyki. Wszystkie dzielne przedszkolaki otrzymały pamiątkowe medale z obrazkiem żabki oraz kolorowe dyplomy. Witamy w gronie przedszkolaków Przedszkola nr 113 🙂

Dzień Kundelka- 25 października

W październiku świętowaliśmy Dzień Kundelka. Psy to najlepsi przyjaciele człowieka, wiedzą o tym też dzieci, które bardzo lubią te sympatyczne zwierzaki. W tym dniu we wszystkich grupach tematem zajęć były psy, te małe i te duże. Dzieci poznawały ciekawostki o psach, dowiadywały się w jaki sposób należy opiekować się pieskami, poznawały ich zwyczaje, wykonały również różne prace plastyczne tematycznie związane z tymi sympatycznymi zwierzętami.

Koncert – Filharmonia Pomysłów

W październiku dzieci brały udział w koncercie z cyklu „Filharmonia Pomysłów”. Tym razem bohaterką spotkania była gitara, która pięknie przygrywała nam w czasie całego spotkania.

Dzień Edukacji Narodowej

14 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej spotkaliśmy się wszyscy na sali rytmicznej, aby miło spędzić czas na wspólnych zabawach. Wesołych zabaw było wiele np. dzieci próbowały opisać wybrane przez siebie panie pracujące w przedszkolu, a zadaniem pozostałych było odgadnąć o kim mowa. Z kolei panie rozpoznawały dzieci ze swojej grupy mając zawiązane oczy. Bawiliśmy się również wspólnie przy Magicznej liczbie siedem i innych jesiennych piosenkach. Wszystkie panie otrzymały niespodzianki przygotowane przez starszaków, była to piękna laurka i kolorowy, papierowy kwiatek. Dziękujemy 🙂

Teatr w przedszkolu – Niewychowany Czerwony Kapturek

W październiku dzieci obejrzały przedstawienie zatytułowane ” Niewychowany Czerwony Kapturek”. Przedszkolaki z zainteresowaniem i rozbawieniem śledziły losy dziewczynki w czerwonym ubranku, która musiała nauczyć się nie tylko słuchać mamy, ale również szanować zwierzęta i nie zostawiać śmieci w lesie.

Zajęcia kulinarne- Kangury

Dzień Warzyw w Grupie Kangurów zapowiadał się naprawdę smakowicie. Dzieci spisały się na medal przynosząc ugotowane warzywa i dodatki potrzebne do wykonania sałatki jarzynowej. Starszacy wspólnie pokroili składniki, dodali przyprawy i degustowali sałatki- w wydaniu bez i z majonezem. Potwierdzamy przeprowadzenie udanego eksperymentu kulinarnego.

Dzień Owoców w Kangurach- październik

12 października dzieci z grupy Kangury obchodziły Dzień Owoców. Dzień ten już od samego rana pełen był zabaw i konkursów z owocami w roli głównej. Starszacy próbowali różne owoce oraz pili pyszny mus wieloowocowy, przy okazji dzieci poznały różne rodzaje blenderów.

Konkurs na owocowo- warzywnego superbohatera- październik

Jesień to bardzo bogata pora roku obdarza nas wszelkimi darami. Są wśród nich także owoce i warzywa. Z nimi właśnie związany był przedszkolny konkurs na owocowo- warzywnego superbohatera. Dzieci wraz z rodzicami przyniosły do przedszkola wykonane w domu piękne prace, które zaskakiwały pomysłowością i kreatywnością. „Superbohaterów” można było podziwiać w holu przedszkola, a w poniedziałek 10 września dzieci otrzymały nagrody i wyróżnienia. Każde dziecko, które brało udział w konkursie otrzymało pamiątkowy dyplom i lizaka. Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i już dziś zapraszamy na kolejny.

Spacer nad Wartę- w poszukiwaniu jesieni- grupa Kangury

5 października grupa Kangury udała się nad wartę w poszukiwaniu jesieni. W czasie wycieczki dzieci rozpoznawały i nazywały spotkane po drodze kolorowe drzewa. Nie obyło się także bez konkurencji sportowych. Dzieci przechodziły po pniach starając się zachować równowagę, biegały slalomem pomiędzy ławkami, bawiły się w chowanego. Przedszkolaki potrafiły prawidłowo nazwać naszą rzekę Wartę. W czasie spaceru udało się także spotkać wiewiórki robiące zapasy na zimę. Śmiało można powiedzieć, że „Kangury” odnalazły jesień.

Chemiczne laboratorium- grupa Kangury

Dzień Chłopca czyli 30 września w grupie Kangurów świętowany był iście wybuchowo. Cała grupa wzięła udział w warsztatach  z prawdziwymi chemiczkami. W trakcie spotkania dzieci wykonały proste doświadczenia chemiczne, które pozwoliły odkryć nieznane im wcześniej zjawiska oraz zapewniły świetną zabawę. Pod czujnym okiem doświadczonych chemiczek wybuchały wulkany, a balony same napełniały się powietrzem ?

Filharmonia pomysłów

30 września dzieci po raz pierwszy w tym roku szkolnym brały udział w przedstawieniu Filharmonii Pomysłów. Przedszkolaki wysłuchały piosenek zaśpiewanych pięknym operowym głosem, słuchały też dźwięków fortepianu. W muzycznej podróży towarzyszył dzieciom niesforny kot.

Iluzjonista w przedszkolu

27 września dzieci spotkały się z iluzjonistą. Przedszkolaki z zaciekawieniem i dużymi emocjami oglądały występ „czarodzieja”. Można powiedzieć, że było- czary mary nie do wiary 🙂

Spotkanie z poznańskimi tramwajarzami

22.09. (czwartek) 2022– dzieci z grup Pingwiny , Delfiny i Kangury uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych pt. Tramwajarze przedszkolakom- spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa w tramwaju, dzieci usłyszały informacje o priorytetach- wózek inwalidzki, rower, wózek dziecięcy, uwaga- niewidomy!- jak pomóc. Przedszkolaki poznały budowę tramwajów i usłyszały wiele ciekawostek dotyczących tych pojazdów. Dzieci brały również udział w scenkach tematycznych. Najmłodsze grupy odwiedziła sympatyczna Bimbola, maskotka Poznańskiego MPK

Spotkanie z leśnikami

21.09. (środa) – trzy najstarsze grupy- Pingwiny, Delfiny i Kangury brały udział w zajęciach prowadzonych przez leśników Lasów Poznańskich . Dzieci słuchały o roli drzew i zwierząt w przyrodzie i w życiu człowieka.

Pożegnanie przedszkola- grupa Delfiny

6 czerwca odbyła się uroczystość pożegnania przedszkola przez dzieci z grupy Delfiny. Dzieci zaprezentowały rodzicom przygotowane z tej okazji przedstawienie o tematyce ekologicznej pt. Mamy rady na odpady. Dzieci wystąpiły między innymi w samodzielnie przez siebie pomalowanych koszulkach z symbolem kuli ziemskiej. Było uroczyście i wzruszająco.

Po zielonej trawie piłka goni- Delfiny

15 czerwca dzieci z grupy Delfiny odwiedził tata Alana pan Łukasz, który wystąpił w roli eksperta- trenera piłki nożnej. Chłopcy pod okiem pana Łukasza wykonali szereg ćwiczeń z piłką i rozegrali między sobą mecz. Emocje oczywiście były spore. Dziękujemy panu Łukaszowi za poświęcony czas i świetną zabawę.

Wycieczka do Instytutu Genetyki Człowieka PAN- grupa Kangury

10 czerwca dzieci z grupy Kangury pojechały na wycieczkę do Instytutu Genetyki PAN. Dzieci obejrzały prezentację „Komórki i DNA po nitce do kłębka”, dowiedziały się z niej czym zajmuje się genetyka. Następnie zwiedziły budynek instytutu, zajrzały do różnych ciekawych pomieszczeń, poznały zawód naukowca, wykonały również dwa eksperymenty- jeden z kwasami i zasadami oraz kolejny z suchym lodem. Była to bardzo ciekawa i pouczająca wycieczka.

Pożegnanie przedszkola- grupa Kangury

3 czerwca odbyła się uroczystość Pożegnania z przedszkolem dzieci z grupy Kangury. Dzieci zaprezentowały swoim najbliższym przygotowany z tej okazji program artystyczny. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem śpiewały, tańczyły i recytowały wiersze. Wśród wierszy i piosenek znalazły się również takie, które specjalnie przeznaczone były dla mamy i taty. Dzieci zaprezentowały również przygotowane przedstawienie o tematyce ekologicznej ” W biurze u Matki Natury”. Po części artystycznej pani Dyrektor wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy, książki i inne niespodzianki.

W biurze u Matki Natury- Kangury

Kangury przygotowały przedstawienie tematycznie związane z ochroną środowiska i propagowaniem ekologii wśród najmłodszych pt. ” W biurze u Matki Natury”. Dzieci zaprezentowały swój występ przed kolegami z młodszych grup. Występ starszaków był okazją do rozmowy z dziećmi na temat ważnego tematu jakim jest ochrona naszej planety i ekologia. ”

„Bo Ziemia to wyspa, to wyspa zielona wśród innych dalekich planet, to dom jest dla ludzi i zwierząt, więc musi być bardzo zadbany.”

Turniej Piłki Nożnej Przedszkolaków- Delfiny

2 czerwca dzieci z grupy Delfiny brały udział w 45 Turnieju Piłki Nożnej Przedszkolaków. Drużyna chłopców z wielkim zaangażowaniem grała w piłkę i rywalizowała z dziećmi z innych przedszkoli. Finalnie drużyna Delfinów zajęła 3 miejsce i z dyplomem i upominkami wróciła zadowolona do przedszkola.

Dzień Dziecka w kinie Helios- Delfiny i Kangury

1 czerwca dzieci obejrzały w kinie Helios bajkę pt. „Jeżyk i przyjaciele”. Przed seansem mama Jasia z grupy Delfiny, pokazując przygotowaną prezentację, opowiedziała dzieciom wiele ciekawostek na temat życia jeży. Po obejrzeniu filmu był oczywiście czas na soczek i słodką przekąskę 🙂

Wizyta w szkolnej bibliotece w Szkole Podstawowej nr 20- Kangury, Delfiny i Pingwiny

Pod koniec maja dzieci z trzech grup wybrały się w odwiedziny do szkolnej biblioteki. Pani Iwona, która pracuje w bibliotece opowiedziała dzieciom o różnych rodzajach książek , zaprezentowała wybrane egzemplarze, opowiedziała o tym w jaki sposób z biblioteki mogą korzystać uczniowie, zachęcała dzieci do słuchania, oglądania, a później i czytania książek. Dzieci oglądały wybrane książeczki, obejrzały również prezentację na temat ich powstawania A na pamiątkę wizyty otrzymały zakładki do…. książek 🙂

Dzień Rodziny- grupa Kotki, Żabki i Pingwiny

W maju dzieci zaprosiły swoich rodziców do przedszkola żeby wspólnie świętować Dzień Mamy i Taty. Przedszkolaki wystąpiły przed swoimi najbliższymi śpiewając piosenki, tańcząc i recytując wierszyki. Oczywiście przedszkolaki przygotowały dla swoich ukochanych rodziców małe upominki.

Dzień Dziecka na sportowo- Pingwiny, Kotki i Żabki

Weterynarz u Pingwinów

31 maja dzieci z grupy Pingwiny odwiedziła mama Jagody, która z zawodu jest weterynarzem. Opowiedziała dzieciom o swojej pracy. Przyniosła ze sobą torbę z akcesoriami, które są niezbędne przy wykonywaniu tej ważnej i ciekawej pracy. Dzieci z zaciekawieniem słuchały zaproszonego gościa. Dzieci z grupy Pingwiny serdecznie dziękują miłemu gościowi za ciekawe spotkanie.

Wycieczka do Starej Chaty u kowola w Kluczewie-maj 2022- grupa Kangury i Delfiny

6 maja dwie grupy Delfiny i Kangury pojechały na wycieczkę do Kluczewa. Już na początku czekał na dzieci słodki poczęstunek w postaci słodkiego rogalika i moc atrakcji na dużym placu zabaw, dzieci miały możliwość korzystania z wielu drewnianych zabawek, piaskownicy, huśtawek, hulajnóg i dużej, zielonej przestrzeni. Niewątpliwą atrakcją była możliwość karmienia i opiekowania się małymi króliczkami i kozami. Potem czekała na nas kolejna atrakcja- przejazd na przyczepie traktora po okolicznym terenie. Następnie głodni wycieczkowicze zostali poczęstowani hot dogami, bananami i Lubisiami, po takim posiłku na pewno nikt nie był już głodny! A to nie koniec atrakcji- dzieci zapoznały się również z pracą kowala i oglądały sposób wykonania podkowy dla konia, a wszystko to działo się w najprawdziwszej kuźni. Posłuchaliśmy również historii o dawnych czasach w bardzo starym domu, a na koniec odwiedziliśmy krowę, kozę i oglądaliśmy małe zaledwie pięciodniowe kotki. Jednym zdaniem- moc wrażeń i atrakcji!

Dzielni jak strażacy-kwiecień 2022- spotkanie ze strażakami

28 kwietnia odbyło się spotkanie z tatą Janka z grupy Pingwiny, tata Janka jest strażakiem i razem ze swoim kolegą opowiedzieli dzieciom o pracy jaką wykonują strażacy. Dzieci dowiedziały się o zasadach bezpiecznej ewakuacji w razie wystąpienia zagrożenia, oglądały sposoby bezpiecznego gaszenia ognia, poznały urządzenie (czujkę) do ostrzegania w razie ulatniającego się tlenku węgla (czadu), a także poznały sposób udzielania pierwszej pomocy, utrwaliły również numer alarmowy, który należy zapamiętać 112. Serdecznie dziękujemy za to ciekawe i bardzo pouczające spotkanie.

To już prawie Wielkanoc- wizyta zajączka

We wtorek 12 kwietnia dzieci zjadły w przedszkolu wielkanocne śniadanie. Na pięknie przystrojonych stołach znalazły się kanapki z szynką, jajkiem, rzodkiewką, szczypiorkiem i liściem sałaty. W tym dniu odwiedził nas również wielkanocny zajączek, który najpierw kicał w naszym ogródku, a później pojawił się w każdej sali aby wykonać sobie z dziećmi pamiątkową fotografię. Przedszkolaki w ogródku szukały niespodzianek od zajączka, jak zawsze było przy tym wiele radości i pozytywnych emocji.

Filharmonia pomysłów- koncert

6 kwietnia dzieci brały udział w koncercie Filharmonii Pomysłów. Przedszkolaki poznały ciekawy instrument jakim jest akordeon.

Wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego Gładysiaków- grupa Pingwiny, Kangury i Delfiny (marzec)

W marcu trzy grupy wybrały się na wycieczkę do Wir, do gospodarstwa Państwa Gładysiaków. Dzieci szukały pierwszych zwiastunów wiosny. Budowały gniazdka dla ptaków, obserwowały wykonanymi przez siebie lornetkami ptaszki w ogrodzie. Sadziły topinambury i dowiedziały się w jaki sposób należy pielęgnować posadzone rośliny. Okazuje się, że wiosna, choć jeszcze mało widoczna w przyrodzie jest już dookoła nas.

Zdrowy styl życia- co to znaczy?

Dzieci z grupy Kotki i Pingwiny10 marca brały udział w warsztatach o zdrowym stylu życia. Dzieci dowiedziały się co to jest cukier i jakie są jego zamienniki- degustowały miód i poznawały ciekawostki ze świata pszczół. Wspólnie z prowadzącą przygotowały lemoniadę oraz robiły sok z jabłek i wyciskały sok z pomarańczy. Dowiedziały się, że w warzywach i owocach ukryte jest zdrowie i można je zastosować w codziennych dolegliwościach. Na koniec przygotowały słoiczek kiszonek, który zabrały do degustacji w domu.

Solidarni z Ukrainą

W piątek 4 marca w każdej grupie zorganizowaliśmy zajęcia mające przybliżyć dzieciom naszych sąsiadów z Ukrainy. Dzieci poznały symbole narodowe Ukrainy, największe miasta tego kraju, narodowe stroje, potrawy, tańce a także bajki. Rozmawialiśmy na temat konieczności niesienia pomocy osobom, które tej pomocy od nas potrzebują.

O tym jak rozmawiać z dziećmi o wojnie wspaniale wyjaśnia artykuł po tym linkiem : Jak wspierać i (czy) rozmawiać z dziećmi o wojnie na Ukrainie

„Skąd się biorą produkty ekologiczne- ogólnopolski program edukacyjny”

Dzieci z najstarszej grupy realizowały program o ekologicznych produktach. Kangury obejrzały animowany film pt. Skąd się biorą produkty ekologiczne”, który był świetnym wprowadzeniem do rozmowy o odżywianiu i ekologii. Przedszkolaki uczyły się w jaki sposób rozpoznawać ekologiczną żywność po opakowaniach, poznały znaczek Eko. Dowiedziały się dlaczego warto je wybierać, jakie są zalecenia zdrowego stylu życia oraz jak przestrzegać zasad higieny. Przygotowały również samodzielnie pyszne, zdrowe, kolorowe kanapki z wykorzystaniem dużej ilości warzyw.

Karnawałowy balik przebierańców

11 lutego dzieci z wszystkich grup bawiły się na karnawałowych balikach. Wszyscy pięknie prezentowali się w kolorowych, wesołych przebraniach. Dzieci bawiły się przy muzycznych hitach i brały udział w różnego rodzaju zabawach i konkursach. Czuliśmy się jak w bajkowej, kolorowej krainie.

Alpaki w przedszkolu

9 lutego dzieci miały możliwość spotkania z uroczymi zwierzętami. Te zwierzęta to alpaki o imieniu Płatek i Kokos. Przedszkolaki z uwagą słuchały opowieści na temat zwyczajów tych zwierząt i sposobu opiekowania się nimi. Urocze alpaki można było pogłaskać, przytulić się do nich a nawet nakarmić.

Wycieczka do Muzeum Narodowego w Poznaniu- grupa Delfiny i Kangury

8 lutego dzieci z dwóch najstarszych grup brały udział w lekcji muzealnej w Muzeum Narodowym. Tematem spotkania dzieci ze sztuką były malarskie arcydzieła.
Podczas zajęć dzieci poznawały muzealną przestrzeń, nauczyły się rozpoznawać podstawowe narzędzia artysty i główne tematy malarskie (takie jak: portret, martwa natura, pejzaż).

Dzień Babci i Dziadka- styczeń 2022

Styczeń to miesiąc w którym obchodzimy wyjątkowe święto, jest to oczywiście Dzień Babci i Dziadka, szczególnych osób w życiu każdego dziecka. Mimo, że nasi Dziadkowie nie mogą odwiedzić nas w przedszkolu, to dzieci pamiętając o nich przygotowały specjalne występy artystyczne, które zostały nagrane i drogą elektroniczną wysłane do ich najbliższych.

Wizyta Gwiazdoragrudzień 2021

17 grudnia to dzień w którym nasze przedszkole odwiedził Gwiazdor. Spotkał się z dziećmi i wręczył im podarunki. Dzieci zatańczyły i zaśpiewały dla wyczekiwanego gościa. W tym dniu zjedliśmy również uroczysty wigilijny obiad. Było wyjątkowo i uroczyście.

Zima, zima, zima

W grudniu spadł pierwszy śnieg 🙂 Z tej okazji nie mogło zabraknąć zimowych zabaw w ogrodzie ! Ulepiliśmy pierwsze kule śniegowe tej zimy i cieszyliśmy białym puchem.

Mikołajki

6 grudnia to Mikołajki, w tym dniu dzieci przyszły do przedszkola ubrane na czerwono, w mikołajkowych czapkach na głowach. W salach czekały na nie różne atrakcje. Dwie najstarsze grupy oprócz wesołych zabaw zajęły się pieczeniem pierniczków. Było więc wałkowanie, wykrawanie, układanie na papierze do pieczenia, czekanie aż pierniczki się upieką i oczywiście degustacja 🙂 Nie zabrakło oczywiście wesołych pląsów, konkursów, śpiewania piosenek i zabaw przy muzyce.

Pasowanie na przedszkolaka grupa Kotki

W środę 8 grudnia w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość Pasowania na przedszkolaka. To pierwsza tak ważna uroczystość dla dzieci z grupy „Kotki”. Od tego dnia stają się oficjalnie prawdziwymi przedszkolakami 🙂 Dzieci podczas występu śpiewały, grały, tańczyły i recytowały wierszyki.

„Dzień Kredki

22 listopada świętowaliśmy Dzień Kredki. W zawiązku z tym nie mogło zabraknąć zabaw, których głównym bohaterem były oczywiście kredki. Kredki to jedne z tych przedmiotów, które towarzyszą przedszkolakom każdego dnia.

W tym dniu już od rana rozbrzmiewała piosenka : Kolorowe kredki w pudełeczku noszę, kolorowe kredki bardzo lubią mnie, kolorowe kredki kiedy je poproszę narysują wszystko to co chcę…. A później rozpoczęły się zajęcia, było przeliczanie, segregowanie, szacowanie, układanie, kolorowanie na czas, rysowanie, nazywanie kolorów, zabawy ruchowe itp. Wiemy jedno, trudno sobie wyobrazić przedszkole bez kredek 🙂

Wyjście do kina- grupa Kangury

28 października dzieci z grupy Kangury wybrały się do kina Helios na film ” Kacper i Emma najlepsi przyjaciele”. Przed seansem krótkie spotkanie z dziećmi poprowadziła pani Ania Marciniak, która w ciekawy i zabawny sposób, wprowadzając w tematykę filmu zaprezentowała dzieciom jak można pozbyć się swoich małych i dużych strachów. Sam film bardzo się dzieciom podobał, tym bardziej, że jego bohaterami byli Kacper i Emma, dzieci które też uczęszczają do przedszkola.

„Dzień kolorowych jesiennych liści”

15 października to dzień, który był dniem innym niż wszystkie, ponieważ dzieci w tym dniu przyszły do przedszkola udekorowane w kolorowe liście. Rodzice samodzielnie wykonali z dziećmi opaski, które zdobiły głowy przedszkolaków. Tematem zabaw i zajęć w tym dniu były oczywiście jesienne liście. Dzieci poznawały nazwy wybranych drzew, segregowały kolorowe liście, kolorowały, rysowały, układały, liczyły…Nie zabrakło również piosenek i muzyki, która towarzyszyła różnym tańcom i układom ruchowym.

Kolorowe liście z drzewa spaść nie chciały, kolorowe liście na wietrze szumiały, szu, szu szu, szumiały wesoło, szu, szu, szu wirowały w koło….

Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego w Wirach”- grupa Pingwiny

13 października dzieci z grupy Pingwiny pojechały na wycieczkę autokarową do Wir. Tematem warsztatów w gospodarstwie Państwa Gładysiaków było „Czerwone jabłuszko”. W czasie całego pobytu dzieci były bardzo zaangażowane we wszystkie działania, na początku zrobiły zdrowego lizaka, którego głównym składnikiem było jabłko. Następnie samodzielnie tarły jabłka na tarkach i próbowały ich smaku, później degustowały świeży sok wyciśnięty ze swoich jabłek. Wysłuchały również ciekawej opowieści o jabłoniach i samych jabłkach, dowiedziały się, że to bardzo cenny i zdrowy owoc, który powinniśmy na co dzień wprowadzić do swojej diety.

„Wycieczka do Muzeum Rolnictwa w Szreniawie”- grupa Kangury i Delfiny

5 października dzieci z dwóch najstarszych grup wyjechały na wycieczkę autokarową do Szreniawy. Pogoda w tym dniu była ciepła i słoneczna. Delfiny brały udział w warsztatach „Przedszkolaki karmią zwierzęta”, a Kangury „Dawne zabawki i zabawy”. Dzieci poznawały różne zabawy, karmiły zwierzęta, oglądały zwierzęta w swoich zagrodach, zwiedziły dawną wiejską zagrodę. Był też czas na zabawę na placu zabaw oraz na zjedzenie drugiego śniadania zabranego z przedszkola. Miło było spacerować w tak pięknym miejscu wśród jesiennych drzew i kwiatów. Wycieczka była bardzo udana i na pewno będziemy miło ją wspominać.

„Wycieczka do kina- grupa Delfiny”

28 września dzieci z grupy Delfiny udały się do kina Helios na film pt. „Rodzinka rządzi”. Film bardzo się wszystkim podobał, dzieci pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

„My nie gryziemy”

24 września dzieci miały okazję brać udział w zajęciach prowadzonych przez koordynatorkę projektu MY NIE GRYZIEMY – w ramach ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej . Na zajęciach dzieci dowiedziały się na temat: mowy ciała psa, bezpiecznego obcowania z psem oraz odpowiedzialnej opieki nad tymi zwierzętami. Warsztaty odbywały się w dużej ciężarówce Freightliner , która zaparkowała w pobliżu naszego przedszkola. Podczas warsztatów dzieciom towarzyszył sympatyczny pies rasy beagle o imieniu Cola 🙂

„Ratajskie Igrzyska Olimpijskie w Szkole Podstawowej nr 20”

21 września dzieci z najstarszych grup Delfiny i Kangury zostały zaproszone do Szkoły Podstawowej nr 20 na wspólne sportowe zabawy. W zabawach i konkurencjach sportowych brały udział dzieci z kilku ratajskich przedszkoli. Dzieci przez cały czas były bardzo aktywne i zainteresowane proponowanymi konkurencjami i zabawami ruchowymi, nie zabrakło również kolorowych dmuchańców i ogromnych baniek mydlanych. Na koniec sportowych zmagań wszystkie przedszkolaki otrzymały medale za swą sportową postawę . Każdy przedszkolak ci to powie, że sport to zdrowie!

„Owocowe dni”

21 i 22 września dzieci przyszły do przedszkola z owocowymi opaskami na głowie. W ten sposób świętowaliśmy dni owoców. Rozmawialiśmy o tym jak ważne dla zdrowia jest jedzenie owoców i warzyw. W każdej sali zorganizowaliśmy zabawy, których motywem przewodnim były oczywiście smaczne, kolorowe i zdrowe owoce. Przedszkolaki z grupy Delfiny i Kangury przygotowały owocowe szaszłyki, samodzielnie kroiły ulubione owoce i nadziewały je na patyczki. Smakowały wybornie !

„Pożegnanie przedszkola- Delfiny

21 czerwca dzieci z grupy Delfiny spotkały się wraz z rodzicami na uroczystym pożegnaniu przedszkola. Z tej okazji dzieci przygotowały krótki występ artystyczny, który zaprezentowały najbliższym. Na pamiątkę pobytu w przedszkolu przedszkolaki otrzymały z rąk pani dyrektor i swoich pań pamiątkowe dyplomy i książki.

„Pożegnanie przedszkola- grupa Kangury”

16 czerwca odbyło się uroczyste pożegnanie z przedszkolem dzieci z grupy Kangury. Spotkanie odbyło się w przedszkolnym ogrodzie. Dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny przygotowany na tę wyjątkową chwilę. Po występie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i piękne książki. Przedszkolakom opuszczającym od września nasze przedszkolne mury życzymy powodzenia w szkole!

„Dzień Dziecka na sportowo”

1 czerwca świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji przygotowaliśmy dla dzieci różnorodne konkurencje sportowe. Niestety pogoda nie pozwoliła nam aby bawić się w naszym ogrodzie, ale wykorzystaliśmy do tego celu naszą salę rytmiczną. Już od samego rana kolejno, wszystkie grupy przystępowały do pokonywania przygotowanego toru przeszkód. Inne zabawy muzyczno- sportowe odbywały się już w salach. W tym dniu każde dziecko otrzymało również super upominek.

„Zabawy na majowej łące”

21 maja nasze przedszkole zamieniło się w prawdziwą łąkę. Dzieci w tym dniu przyszły ubrane w odpowiednie kolory i tak grupa Kotki zamieniła się w Biedroneczki, grupa Żabki została Pszczółkami, grupa Pingwiny zamieniła się w kolorowe Motyle, grupa Delfiny została Mrówkami, a Kangury zielonymi Świerszczami. W każdej grupie odbywały się ciekawe zabawy, których motywem przewodnim była właśnie łąka i owady.

„Dzień w paski- matematyczne zabawy”

23 kwietnia wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ubrane w paski. Z tej okazji w każdej grupie zorganizowałyśmy wesołe zabawy, których tematem przewodnim były oczywiście paski. W czasie wspólnych, grupowych zabaw dzieci wesoło spędzały czas, ale również rozwijały swoje kompetencje matematyczne.

„Wizyta wielkanocnego zajączka”

26 marca dość nieoczekiwanie odwiedził dzieci w naszym przedszkolu wielkanocny zajączek. Przybył nieco wcześniej niż planowaliśmy, a to dlatego, że przedszkole już wkrótce ograniczyło swoją pracę ze względu na obecną pandemię. Ale zajączek jak zawsze stanął na wysokości zadania i obdarował wszystkie dzieci miłymi niespodziankami.

„Na zielono witamy wiosnę”

W piątek 19 marca wszystkie dzieci przyszły ubrane na zielono. Tym kolorem chcieliśmy przywołać i powitać wiosnę. W każdej grupie dzieci spędzały czas na wesołych wiosennych zabawach. Kolor zielony królował również w czasie posiłków. Mamy nadzieję, że wiosna wkrótce rozgości się na dobre.

„Balik przebierańców”

12 stycznia w naszym przedszkolu dzieci bawiły się na baliku przebierańców „W krainie bajek”. Już od rana z każdej sali słychać było wesołą, głośną muzykę. Oprócz tańców dzieci brały udział w różnego rodzaju muzycznych zabawach.

Skip to content